Przejdź do treści

Zmniejszenie kosztów eksploatacji instalacji

Stosując Lapis-ex koszty napraw i wymiany instalacji, kotłów, grzejników czy sprzętu AGD można zredukować o co najmniej 30%. Usunięcie kamienia, który jest najczęstszą przyczyną awarii oraz zapobieganie jego osadzaniu pozwala wydłużyć żywotność urządzeń, przy zachowaniu ich stałej efektywności gwarantowanej przez producenta.

Osadzający się kamień zwiększa awaryjność elementów instalacji wodnych, powodując szybsze zużycie zaworów, regulatorów, dysz, filtrów i uszczelek wymaga ciągłych napraw. Kamień dodatkowo przyspiesza utlenianie się metali, powodując korozję urządzeń. Urządzenia wykorzystujące wodę również ulegają częstszym awariom, a ich żywotność skraca się przeciętnie o 25%. Pompy, pralki, czajniki, żelazka pozbawione zabezpieczeń pracują krócej i z coraz mniejszą efektywnością.

Równie częstym powodem awarii jest korozja. Lapis-ex dzięki bezinwazyjnemu oddziaływaniu nie niszczy cynkowej powłoki antykorozyjnej instalacji i urządzeń. Pod wpływem pola elektromagnetycznego zwiększa się w wodzie koncentracja tlenu. Dwutlenek węgla, ozon czy chlor, ze względu na większą masę atomową zmniejszają swoje stężenie. Dzięki temu Lapis-ex dodatkowo obniża korozyjne oddziaływanie wody na instalację.

1 komentarz do “Zmniejszenie kosztów eksploatacji instalacji”

  1. Pingback: Zapobieganie osadzaniu się i rozpuszczanie kamienia – Usuwanie kamienia kotłowego – Czyszczenie rur z kamienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

UsuwanieKamienia.pl - Przewiń do góry