Przejdź do treści

Urządzenie - opis

Lapis-Ex - usuwanie kamienia z instalacji wodnej

Lapis-ex to urządzenie elektroniczne, a jego działanie zostało oparte na wykorzystaniu zmiennego pola elektromagnetycznego o stałym zasilaniu. Stosowany jest w przypadku występowania problemów spowodowanych osadzaniem się węglanu wapnia (kamienia kotłowego). Celem działania urządzenia jest wyeliminowanie procesu tworzenia się kamienia kotłowego poprzez zmianę jego budowy krystalicznej.

Urządzenie Lapis-Ex służące do odkamieniania instalacji wodnych

Instalacje wodne, które zostały dotknięte zjawiskiem kamienia kotłowego, powodują straty energii (czyli wzrost kosztów) oraz znaczne spadki ciśnienia. Lapis-ex eliminuje to zjawisko, a w konsekwencji powoduje oszczędzanie dużej ilości ciepła jak i energii.

Lapis-ex można stosować w instalacjach wykonanych z każdego tworzywa lub metalu o przekrojach rur do 150 mm. Dzięki takiej uniwersalności oraz prostym metodom instalowania  urządzenia, eliminowana jest konieczność demontażu instalacji czy zamykania bieżącego obiegu wody. Do sprawnego działania urządzenia wystarczy prosty odcinek rury o długości powyżej 500 mm oraz zasilanie ~230 V.

Lapis-ex skutecznie działa na wodę, która płynie w instalacji z prędkością do 1,5 m/s. W przypadku zaistnienia większych prędkości, zalecane jest wstawienie fragmentu rury o większym przekroju. Nie ma to wpływu na ciśnienie i prędkość przepływu w dalszej części instalacji. Jedno urządzenie może zabezpieczyć rozległą instalację, gdyż efekt oddziaływania pola utrzymuje się przez kilkanaście godzin. W zależności, jaką drogę pokona w tym czasie woda, taka długość instalacji zostanie zabezpieczona.

UsuwanieKamienia.pl - Przewiń do góry